Personal

Wiks folkhögskola

Anna-Lena Åberg

AnnaLena Åberg
tf rektor

018-611 66 52
076-145 00 94

anna-lena.aberg@regionuppsala.se

Rosemari Kastell Port

Rosemari Kastell Port
skolsekreterare

018-611 66 59
018-611 66 50 (växel)

rosemari.kastell.port@regionuppsala.se

 

Estetiska kurser 

Anna Åhlvik

Anna Åhlvik
linjeföreståndare konstlinjen

018-611 66 55

anna.ahlvik@regionuppsala.se

Tommy Eriksson

Tommy Eriksson
lärare konstlinjen

018-611 66 55

tommy.l.eriksson@regionuppsala.se

Emma Hartman

Emma Hartman
lärare konstlinjen

018-611 66 55

emma.hartman@regionuppsala.se

 

Lars-Erik Holm

Lars-Erik Holm
lärare konstlinjen

018-611 66 55

lars-erik.holm@regionuppsala.se

Christina Göthesson

Christina Göthesson
lärare konstlinjen

 christina.gotesson@regionuppsala.se

Ingela Linde

Ingela Linde
linjeföreståndare musiklinjen

018-611 66 53

ingela.linde@regionuppsala.se

Susanne Otterbring

Susanne Ottebring
lärare musiklinjen

018-611 66 53

susanne.ottebring@regionuppsala.se

Magnus Werner

Magnus Werner
lärare musiklinjen

018-611 66 53

magnus.werner@regionuppsala.se

Malin Backström

Malin Backström
linjeföreståndare skrivarlinjen

018-611 66 53

malin.backstrom@regionuppsala.se

Elin Cullhed

Elin Cullhed
lärare skrivarlinjen

 

elin.cullhed@regionuppsala.se

Bim de Verdier

Bim de Verdier
linjeföreståndare teaterlinjen

018-611 66 53

bim.de.verdier@regionuppsala.se

John Fiske

John Fiske
lärare teaterlinjen

018-611 66 53

john.fiske@regionuppsala.se

Astrid Assefa

Astrid Assefa
lärare teaterlinjen

018-611 66 53

Maila Astrid Assefa

Dani Kouyaté

Dani Kouyaté
lärare teaterlinjen

018-611 66 53

dani.kouyate@regionuppsala.se

Malin Olsson

Malin Olsson
IKT-pedagog

018-617 08 16
072-454 61 16

malin.olsson@regionuppsala.se

Johan Larsson

Johan Larsson
vaktmästare

018-611 66 67
072-141 70 25

johan.larsson@regionuppsala.se

 

Korta kurser

Anette Selemark

Anette Selemark
bokningsansvarig korta kurser

018-611 66 54

bokning.wik@regionuppsala.se

Martin Svanström

Martin Svanström
ansvarig tolkkurser

018-611 66 58

martin.svanstrom@regionuppsala.se

Laura Betnér

Laura Betnér
sekreterare tolkkurser

018-611 66 71

laura.betner@regionuppsala.se

Johanna Pettersson

Johanna Pettersson
administration och marknadsföring

018-611 66 26

johanna.c.pettersson@regionuppsala.se

 

Uppsala folkhögskola, filial till Wiks folkhögskola

Allmänna linjer

Magnus Hurtig

Magnus Hurtig
biträdande rektor

018-611 66 09
070-839 91 21

magnus.hurtig@regionuppsala.se

Stina Bengtson

Stina Bengtson
skolsekreterare, samtalsledare

018-611 66 06
070-611 66 45

stina.bengtson@regionuppsala.se

Frida Bexell

Frida Bexell
lärare

018-611 66 07

frida.bexell@regionuppsala.se

Anders Grotherus

Anders Grotherus
lärare

018-611 66 07

anders.grotherus@regionuppsala.se

Lars Hedin

Lars Hedin
lärare

018-611 66 07

lars.hedin@regionuppsala.se

Jonas Hillby

Jonas Hillby
lärare

018-611 66 07

jonas.hillby@regionuppsala.se

Christina Hillheim

Christina Hillheim
lärare

018-611 66 07

christina.hillheim@regionuppsala.se

Charlotte precht

Charlotte Precht
lärare

018-611 66 07

charlotte.precht@regionuppsala.se

Britta Silfver

Britta Silfver
lärare

018-611 66 07

britta.silfver@regionuppsala.se

Mona Säw

Mona Säw
lärare

018-611 66 07

mona.saw@regionuppsala.se

Eva Lena Volk

Eva Lena Volk
lärare

018-611 66 07

eva.volk@regionuppsala.se

Timothy Yates

Timothy Yates
lärare

018-611 66 07

timothy.yates@regionuppsala.se

Malin Olsson

Malin Olsson
IKT-pedagog

018-617 08 16
072-454 61 16

malin.olsson@regionuppsala.se

Torbjörn Fält

Torbjörn Fält
tekniker/vaktmästare

018-611 66 08

torbjorn.falt@regionuppsala.se