Kontakt

Lisa Ångman, regionbibliotekarie
Telefon: 018-611 66 24
Mobil: 070-618 66 24
E-post: lisa.angman@regionuppsala.se

Ulrika Danielsson, bibliotekskonsulent
Telefon: 018-611 66 20
Mobil: 070-618 66 20
E-post: ulrika.danielsson@regionuppsala.se

Stefan Eurenius, bibliotekskonsulent
Telefon: 018-611 66 19
Mobil: 076-721 82 41
E-post: stefan.eurenius@regionuppsala.se

Katarina Grelsson, bibliotekskonsulent
Telefon: 018-611 66 23
Mobil: 070-618 66 23
E-post: katarina.grelsson@regionuppsala.se

Eleonor Grenholm, bibliotekskonsulent
Telefon: 018-611 66 22
Mobil: 070-618 66 22
E-post: eleonor.grenholm@regionuppsala.se

Kristina Jagell Norrby, projektledare Alla kan läsa
Telefon: 018-617 41 62
Mobil: 070-839 91 26
E-post: kristina.jagell.norrby@regionuppsala.se

Emma Rolander, bibliotekskonsulent
Telefon: 018-611 66 21
Mobil: 070-579 66 21
E-post: emma.rolander@regionuppsala.se

 

Sjukhusbiblioteket Akademiska sjukhuset

Erik Klang, chef
Telefon: 018-611 35 36
E-post: erik.klang@regionuppsala.se

Nasrin Bahrami Baneh, biblioteksassistent
Telefon. 018-611 35 36
E-post: nasrin.bahrami.baneh@regionuppsala.se

Ann-Sofie Lans Lindgren, bibliotekarie
Telefon. 018-611 35 36
E-post: ann-sofie.lans.lindgren@regionuppsala.se

Karin Tenggren, bibliotekarie
Telefon. 018-611 35 36
E-post: karin.tenggren@regionuppsala.se