Kontakt

Lisa Ångman, bibliotekskonsulent och tf. länsbibliotekarie
Telefon: 018-611 66 24
Mobil: 070-618 66 24
E-post: lisa.angman@regionuppsala.se

Stefan Eurenius, bibliotekskonsulent
Telefon: 018-611 66 19
Mobil: 076-721 82 41
E-post: stefan.eurenius@regionuppsala.se

Sara Forsman, administratör
Telefon: 018-617 62 65
Mobil: 072-141 26 92
E-post: sara.forsman@regionuppsala.se

Eleonor Grenholm, bibliotekskonsulent
E-post: eleonor.grenholm@regionuppsala.se
Telefon: 018-611 66 22
Mobil: 070-618 66 22

Kerstin Hedlund, administratör
Telefon: 018-611 66 21
E-post: kerstin.hedlund@regionuppsala.se

Sjukhusbiblioteket Akademiska sjukhuset

Erik Klang, chef
Telefon: 018-611 35 36
E-post: erik.klang@regionuppsala.se

Nasrin Bahrami Baneh, biblioteksassistent
Telefon. 018-611 35 36
E-post: nasrin.bahrami.baneh@regionuppsala.se

Ann-Sofie Lindgren, bibliotekarie
Telefon. 018-611 35 36
E-post: