Kontakt

Johannes Ehnsmyr, tf. enhetschef Kulturutveckling
Telefon: 018-617 62 61
Mobil: 076-495 49 41
E-post: johannes.ehnsmyr@regionuppsala.se

Ulrika Danielsson, bibliotekskonsulent
Telefon: 018-611 66 20
Mobil: 070-618 66 20
E-post: ulrika.danielsson@regionuppsala.se

Stefan Eurenius, bibliotekskonsulent
Telefon: 018-611 66 19
Mobil: 076-721 82 41
E-post: stefan.eurenius@regionuppsala.se

Katarina Grelsson, bibliotekskonsulent
Telefon: 018-611 66 23
Mobil: 070-618 66 23
E-post: katarina.grelsson@regionuppsala.se

Eleonor Grenholm, bibliotekskonsulent
Telefon: 018-611 66 22
Mobil: 070-618 66 22
E-post: eleonor.grenholm@regionuppsala.se

Emma Rolander, bibliotekskonsulent
Telefon: 018-611 66 21
Mobil: 070-579 66 21
E-post: emma.rolander@regionuppsala.se

Karin Tenggren, handläggare
Telefon: 018-617 41 54
E-post: karin.tenggren@regionuppsala.se

 

Sjukhusbiblioteket Akademiska sjukhuset


Erik Klang
, bibliotekarie
Telefon: 018-611 54 80
E-post: erik.klang@regionuppsala.se

Ann-Sofie Lans Lindgren, bibliotekarie
Telefon: 018-611 04 66
Mobil: 070-611 26 45
E-post: ann-sofie.lans.lindgren@regionuppsala.se

Karl Tännérus, bibliotekarie
Telefon: 018-617 14 39
Mobil: 070-373 45 26
E-post: karl.baltzari.tannerus@regionuppsala.se